Jāceļo idejām

Rakstīts iekš 2021/01/15

“Man kultūra un māksla ir svarīgs medijs. Arī šajā laikā, neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, man patika redzēt mākslinieku un kultūras darbinieku iniciatīvas,” saka skatuves mākslas producente Sandra Lapkovska, kura kopā ar kolēģiem COVID pandēmijas laikā organizēja starptautisku teātra festivālu.

“Festivālu un starptautiskās mākslas kontekstā jau ilgi tiek runāts par to, ka ir jāceļo idejām, nevis milzīgām scenogrāfijām. Šī bija iespēja to izmantot. Tas joprojām bija starptautisks festivāls, kur ārzemju mākslinieki, sadarbojoties ar vietējiem māksliniekiem, rādīja savus darbus,” stāsta Sandra.

“Mums ir vieglāk jāattiecas pret pārmaiņām un jābūt elastīgākiem. Lai gan mēs jau strādājam jomā, kas ir diezgan elastīga, šim elastības līmenim bija jābūt vēl daudz ātrākam. Manuprāt, būs savādāk, un lietas pašam ir jāmāk darīt savādāk,” uzskata Sandra.

“Jebkuras pārmaiņas ir grūtas un sarežģītas. Man gribas novēlēt visiem pacietību un mieru. Jebkurš pārmaiņu laiks ir labs laiks, kas jāizmanto.”