Pirmais vārds

Rakstīts iekš 2017/08/24

“Svarīgākā cilvēkā ir viņa sirds un garīgās bagātības. Tas ir atkarīgs no mums pašiem, kādas attiecības mēs veidojam. Te ir vajadzīgs darbs ar sevi, kuru ne vienmēr mēs izprotam un izdarām. Valsts atjaunošana notiek iekšēji caur mums, caur mūsu vīziju un gribu strādāt. No mums ir daudz kas atkarīgs,” uzsver priesteris Staņislavs Prikulis Baltinavā.

“Tu redzi to, uz ko tu koncentrē uzmanību. Mēs pārāk redzam negatīvo. Protams, ka ir negatīvas lietas, kuras ir jārisina, bet tik pat daudz un vēl vairāk ir labo, skaisto lietu. Ir brīži, kad cilvēks pierod pie labajām lietām un tiešām tās vairs neredz,” saka Staņislavs.

“Mūsu valsts himnā “Dievs, svētī Latviju”, pats pirmais vārds ir Dievs. Ja mēs gribam būt īsti latvieši un latgalieši, tad ticībā mums ir jābūt bagātiem. Mūsu priekšā ir ticības ceļš, kas mums pašiem ir jāiet, mūsu vietā to neviens nedarīs. Tāpat ar mūsu valodu – vai nu mēs paši, latgalieši, to lietojam un tā attīstās, vai arī nelietojam. Neviens mūsu vietā to nevar izdarīt. Tāpat arī mūsu valsts un mūsu zeme – ja mēs tajā ieliekam savu sirdi un sakopjam katrs savu stūrīti, tad arī visa valsts tiek sakopta. Tiešām, no mums pašiem ļoti, ļoti daudz kas ir atkarīgs.”