Ej, dari!

Rakstīts iekš 2018/06/21

“Latvietim vasaras sajūta nāk ar zemeni. Mūsu ģimenē, ja vasarā nav ēstas zemenes, tad vasaras nav. Var neēst citas ogas, bet ja nav ēstas zemenes, tad ir pavisam čābīgi. Zemenēs es redzu perspektīvu. Audzējot zemenes lielākās platībās, ir iespēja nodrošināt ģimenei iztikšanu visa gada garumā,” stāsta ogu audzētāja Marita Joņina no Mērdzenes pagasta Kārsavas novadā.

“Ja cilvēks grib strādāt, tad viņš jebkurā vietā darbu var atrast. Bezdarba problēma šeit nav tik liela, kā tā tiek parādīta. Mēs visi gribam ļoti daudz pelnīt, bet īsti līdz galam negribam strādāt. Cilvēkiem ir jāmaina attieksme pret darbu,” ir pārliecināta Marita.

“Šeit nebūs mežonīgs uzplaukums, taču es neredzu bezcerību. Vienkārši paliks stiprākie – tie, kas gribēs strādāt, kas gribēs kaut ko darīt paši, kas negaidīs, ka viņiem kāds kaut ko iedos un aiz rociņas izvilks saulītē. Paliks tie, kas būs paši ar mieru kaut ko mainīt savā dzīvē, uzšaut sev pa pakausi un teikt: “Ej, dari!”,” smejas Marita.

“Es esmu no Mērdzenes. Parasti neviens nezina, kur tas ir. Latvija ir tik maza, bet mēs tik maz zinām par savām vietām un pilsētiņām. Tas ir mazliet skumīgi. Es aicinu vairāk apskatīt mūsu pašu zemi, braukt tepat tuvākos ceļojumos. Ticiet man, jūs būsiet pārsteigti.”