Ciets rieksts

Rakstīts iekš 2018/10/01

“Alsundznieki ir ciets rieksts. Suits ir ar nelaužamu viedokli, ļoti grūti pierunājams uz kaut ko un pabakstāms, lai ieviestu ciemā ko jaunu,” raksturo kultūras darbiniece Annija Macpane no Alsungas.

“Suiti ļoti sargā savu identitāti. Tie, kas te ir, ir suiti. Ir attiecīga nodeva jāiztur, lai par suitu kļūtu. Ieraugot suitu tautastērpu citiem, gribas pateikt: “Nē, mēs esam īstie suiti. Tas ir mūsu tērps.”,” smejas Annija.

“Visā pasaulē tiek glabātas tradīcijas un Alsungā īpaši tiek uzmanīts, lai tās nepazustu. Cilvēkiem ir liela interese par suitiem un mūsu kultūru. Viņiem interesē tas, kā mēs uztveram pasauli,” uzsver Annija.

“Alsungā man nekā netrūkst. Kur var būt vēl labāk, ja apkārt ir tavi tuvie cilvēki? Lielākā daļa draugu arī ir atraduši veidu, kā īstenot savas idejas un sapņus tepat vietējā ciematā,” stāsta Annija.

“Var attīstīties tepat Latvijā, ir jācīnās par savu vietu. Uz paplātes nevienam neko neatnes, bez darba nekas nenotiek. Es aicinu nepadoties pie mazām grūtībām, tikt tām pāri un iet uz priekšu.”